Filtr

Základní informace
Ukážeme Vám hlavní město Sofii, jeden z nejznámějších klášterů - Rilski Manastir, vinařské město Melnik, zamíříme na nenáročnou procházku do pohoří Pirin, kde se budeme pohybovat v nadmořských výškách přes 2000 m n. m., neunikne nám ani známé lyžařské a historické městečko Bansko a možná uvidíme i medvědy!

Doprava
Doprava je zajišťována moderními autobusy značek Mercedes, Setra či Bova vybavenými klimatizací, WC a TV. V autobuse je možné zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Nástupní místa
Bez příplatku: Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Břeclav, Bratislava.
Svoz s příplatkem: Ostrava, Frýdek-Místek, Hranice, Lipník nad Bečvou, Olomouc, Prostějov, Vyškov (590 Kč/osobu). V případě nenaplnění potřebné kapacity může být svoz zajištěn i veřejnou dopravou (vlak, linkový autobus).

Vše důležité v bodech
V den odjezdu (pátek) odjíždíme z Prahy až podvečer – v 18:00 hod.
Postačí Vám pouze 3 dny dovolené!
Všechny tři noci ubytování zůstáváme ve stejném hotelu, ze kterého uskutečníme tzv. hvězdicové výlety. Není třeba tak každý den balit, vybalovat a měnit ubytování.
Při ubytování v hotelu je v ceně zájezdu vždy zahrnuta snídaně i večeře.
Zájezdem vás bude provázet český průvodce se základní znalostí bulharštiny, nebo bulharský průvodce se znalostí češtiny.

Stravování
Je zajištěno formou polopenze.

Důležitá upozornění
Vzhledem k závislosti na počasí, dopravě a dalších okolnostech upozorňujeme, že si vyhrazujeme právo na změnu programu. Změnou programu se rovněž rozumí, že některá výše uvedená místa nemusíme navštívit vůbec. Uděláme však maximum, aby se tak nestalo.

Cena zahrnuje
- dopravu autobusem s TV, WC a klimatizací
- 3x ubytování v hotelu kategorie *** ve dvoulůžkovém pokoji
- 3x snídaně
- 3x večeře
- služby průvodce po celou dobu zájezdu
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- vstupy do objektů, lanovky
- cestovní pojištění - lze sjednat v CK

1. den
V pátek 17. 5. 2019 v 18:00 hod. odjezd z Prahy, nástupy v dalších městech – odjezdová místa jsou uvedeny v sekci Info o zájezdu, přesné odjezdové časy budou rozesílány 7 dní před samotným odjezdem. Noční přejezd Slovenska, Maďarska a Srbska.

2. den
V dopoledních hodinách příjezd do hlavního města Sofie. Projdeme se centrem města kolem významných budov, které si zvenku prohlédneme – parlament, sídlo prezidenta, národní divadlo Ivana Vazova a mnoho dalších. Uvidíme také největší dominantu Sofie a to katedrálu Alexandra Něvského, které věnujeme více času. Pokud nám to časový harmonogram dovolí, necháme v Sofii prostor pro individuální volno.
Následně nás čeká přejezd k jedné z nejvýznačnějších památek Bulharska - klášter Rilski Manastir. Komplex, jehož historie sahá do 10. století nadchne snad každého návštěvníka. Poté se přesuneme na ubytování, které bude zajištěno ve známém letovisku zimních sportů – Bansko. Ubytování, večeře.

3. den
Po snídani se vydáme dále směrem na jih, téměř až k řecké hranici. Mezi „pískovcovými pyramidami“ se nachází historické a vinařské městečko Melnik. Prohlédneme si město, navštívíme jeden z domů, kde se budeme moci projít vyhloubenými chodbami, v kterých po staletí vyrábí víno. A několik vzorků také ochutnáme. Během individuálního volna budete mít možnost si zakoupit tekuté suvenýry!
Z Melniku se vydáme na místo zvané Rupite. Zde navštívíme kostel Sveta Petka z konce 20. století, který je spjatý s Babou Vangou. Baba Vanga (1911 – 1996) byla bulharská nevidomá věštkyně, která dle některých zdrojů předpověděla rozpad Sovětského Svazu, Stalinovu smrt, nebo třeba i teroristické útoky 11. září 2001. Hned vedle kostela se nachází termální prameny. Vyvěrající voda má teplotu kolem 75 stupňů a na rozdíl od mnoha jiných termálů nejsou tyto nikterak upraveny. Možnost vykoupání, návrat do hotelu, večeře.

4. den
Čtvrtý den věnujeme návštěvě bulharských hor, konkrétně pohoří Pirin. Nejprve vyjedeme z Banska lanovkou do výšky 1 600 metrů, odkud budeme pokračovat dále k chatě Vihren (1 955 m. n. m.). Hlavní skupina s průvodcem bude za příznivého počasí pokračovat k nedalekým jezerům do výšky cca 2 200 – 2 400 m. n. m. Jedná se o nenáročnou procházku, která je určena všem, kdo rádi chodí. Nejedná se o složitý výšlap.
Ti zdatnější se budou moci individuálně a na vlastní nebezpečí vydat na vrchol Vihren (2 914 m. n. m.). Průvodce rád poradí cestu a nechá nahlédnout do turistických map se značením. Tento výšlap je náročnější a doporučujeme jej pouze zdatnějším horalům s patřičným oblečením a vybavením do hor.
Tento výlet do hor se může uskutečnit pouze za příznivého počasí. V případě nepříznivého počasí budeme volit náhradní program (např. Termální lázně, návštěva historického centra Banska apod.). V podvečer návrat do hotelu, večeře.

5. den
Snídaně, opuštění pokojů, odjezd z hotelu na poslední zajímavá místa programu tohoto zájezdu. A protože mnohé CK naše zájezdy doslova „opisují“, rozhodli jsme se, že program posledního dne necháme jako překvapení. Nicméně můžeme naznačit, že možná uvidíme medvědy!
Je rovněž možné, že v případě, kdy z jakýchkoli důvodů nestihneme v předchozích dnech navštívit uvedená místa, zařadíme tato místa na program posledního dne.

6. den
V odpoledních nebo večerních hodinách návrat zpět do ČR. Předpokládáme, že příjezd do Prahy by neměl být později jak v 19:00 hod.

Základní informace o destinaci

Bulharsko

Bulharsko si v posledních letech opět získává značnou oblibu, a to nejen mezi českými turisty. Tato země nabízí na svých 378 kilometrech pobřeží nádherné písečné pláže, historická města, přístavy i oblíbená prázdninová letoviska.


Popis destinace
Když se řekne zájezd do Bulharska, většina z nás si pravděpodobně představí zlatavé písečné pláže na bulharském pobřeží. Tato země na Balkánském poloostrově však nabízí mnohem více. A protože to v CK Experitour dobře víme, rozhodli jsme se pro naše klienty připravit poznávací zájezdy, které nás zavedou jižně od Sofie. 


Doprava

Doprava je zajišťována klimatizovanými autobusy s TV i WC. V autobuse je možné si zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek