Bulharsko poznávací s pobytem u moře

od 11 980 Kč

Filtr

Bulharsko

Bulharsko si v posledních letech opět získává značnou oblibu, a to nejen mezi českými turisty. Tato země nabízí na svých 378 kilometrech pobřeží nádherné písečné pláže, historická města, přístavy i oblíbená prázdninová letoviska.


Když se řekne zájezd do Bulharska, většina z nás si pravděpodobně představí zlatavé písečné pláže na bulharském pobřeží Černého moře. Tato země na Balkánském poloostrově však nabízí mnohem více. A protože to v CK Experitour dobře víme, rozhodli jsme se pro naše klienty připravit poznávací zájezd, který nás zavede jižně od hlavního města Bulharska - Sofie.

A pozor, pro ty z Vás, kteří budou chtít zavítat také k moři, máme připravenou variantu se 4 dny u moře.

Doprava je zajišťována moderními autobusy značek Mercedes, Setra či Bova vybavenými klimatizací, WC a TV. V autobuse je možné zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Bez příplatku: Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Břeclav, Bratislava.
S příplatkem: Ostrava, Olomouc, Prostějov (490 Kč).Ukážeme Vám hlavní město Sofii, jeden z nejznámějších klášterů - Rilski Manastir, vinařské město Melnik, zamíříme na nenáročnou procházku do pohoří Pirin, kde se budeme pohybovat v nadmořských výškách přes 2000 m.n.m., neunikne nám ani známé lyžařské a historické městečko Bansko a možná uvidíme i medvědy.

 

D1. den

V pátek 18. 5. 2018 v 18:00 hod. odjezd z Prahy, nástupy v dalších městech – přesná odjezdová místa a časy jsou uvedeny v sekci doprava. Noční přejezd Slovenska, Maďarska a Srbska.

 

D2. den

V dopoledních hodinách příjezd do hlavního města Sofie. Projdeme se centrem města kolem významných budov, které si prohlédneme z venku – parlament, sídlo prezidenta, národní divadlo Ivana Vazova a mnoho dalších. Uvidíme také největší dominantu Sofie a to katedrálu Alexandra Něvského, které věnujeme více času. Pokud nám to časový harmonogram dovolí, necháme v Sofii prostor pro individuální volno.

Následně nás čeká přejezd k jedné z nejvýznačnějších památek Bulharska - klášter Rilski Manastir. Komplex, jehož historie sahá do 10. století nadchne snad každého návštěvníka. Poté se přesuneme na ubytování, které bude zajištěno ve známém letovisku zimních sportů – Bansko. Ubytování, večeře.

 

D3. den

Po snídani se vydáme dále směrem na jih, téměř až k řecké hranici. Mezi „pískovcovými pyramidami“ se nachází historické a vinařské městečko Melnik. Prohlédneme si město, navštívíme jeden z domů, kde se budeme moci projít vyhloubenými chodbami, v kterých po staletí vyrábí víno. A několik vzorků také ochutnáme. Během individuálního volna budete mít možnost si zakoupit tekuté suvenýry!

Z Melniku se vydáme na místo zvané Rupite. Zde navštívíme kostel Sveta Petka z konce 20. století, který je spjatý s Babou Vangou. Baba Vanga (1911 – 1996) byla bulharská nevidomá věštkyně, která dle některých zdrojů předpověděla rozpad Sovětského Svazu, Stalinovu smrt, nebo třeba i teroristické útoky 11. září 2001.

Hned vedle kostela se nachází termální prameny. Vyvěrající voda má teplotu kolem 75 stupňů a na rozdíl od mnoha jiných termálů nejsou tyto nikterak upraveny. Možnost vykoupání, návrat do hotelu, večeře.

 

D4. den

Čtvrtý den věnujeme návštěvě bulharských hor, konkrétně pohoří Pirin. Nejprve vyjedeme z Banska lanovkou do výšky 1600 metrů, odkud budeme pokračovat dále k chatě Vihren (1955 m n. m.).

Hlavní skupina s průvodcem bude za příznivého počasí pokračovat k nedalekým jezerům do výšky cca 2200 – 2400 m n. m. Jedná se o nenáročnou procházku, která je určena všem, kdo rádi chodí.

Nejedná se o složitý výšlap. Ti zdatnější se budou moci individuálně a na vlastní nebezpečí vydat na vrchol Vihren (2914 m n.m.). Průvodce rád poradí cestu a nechá nahlédnout do turistických map se značením. Tento výšlap je náročnější a doporučujeme jej pouze zdatnějším horalům s patřičným oblečením a vybavením do hor.

Zde je na místě upozornit, že tento výlet do hor se může uskutečnit pouze za příznivého počasí. V případě nepříznivého počasí budeme volit náhradní program (např. Termální lázně, návštěva historického centra Banska apod.). Podvečer návrat do hotelu, večeře.

 

D5. den

Snídaně, opuštění pokojů, odjezd z hotelu na poslední zajímavá místa programu tohoto zájezdu. A protože mnohé CK naše zájezdy doslova „opisují“, rozhodli jsme se, že program posledního dne necháme jako překvapení. Nicméně můžeme naznačit, že možná uvidíme medvědy!

Je rovněž možné, že v případě, kdy z jakýchkoli důvodů nestihneme v předchozích dnech navštívit uvedená místa, zařadíme tato místa na program posledního dne. 

 

U varianty s pobytem u moře v odpoledních hodinách příjezd do Sofie, transfer linkovým autobusem do Varny, v pozdních večerních hodinách transfer z Varny do hotelu, ubytování.

U poznávací varianty v odpoledních hodinách odjezd přes Sofii zpět směr ČR. 

 

D6. den

Varianta poznávací - odpoledních nebo večerních hodinách návrat zpět do ČR. Předpokládáme, že příjezd do Prahy by neměl být později jak v 19:00 hod.

 

Varianta s pobytem u moře – snídaně, začátek programu ALL INCLUSIVE, volný den, možnost přikoupení fakultativních výletů.

 

D7. den

Volný den, ubytování v hotelu kategorie *** s ALL INCLUSIVE. Možnost zakoupení fakultativních výletů do Nessebaru, na Mys Kaliakra, do Varny a do Delfinária.

 

D8. den

Volný den, ubytování v hotelu kategorie *** s ALL INCLUSIVE. Možnost zakoupení fakultativních výletů do Nessebaru, na Mys Kaliakra, do Varny a do Delfinária.

 

D9. den

Odjezdový den - ubytování v hotelu končí obědem a opuštěním pokojů do 12:00. V tento čas končí také všechny hotelové služby (all inclusive program). V odpoledních či večerních hodinách odjezd autobusem naší CK zpět do ČR. Transfer přes Rumunsko, Maďarsko, Slovensko.

 

D10. den

V odpoledních až večerních hodinách návrat zpět do ČR. Výstupní místa jsou stejná jako nástupní.


 

Vzhledem k závislosti na počasí, dopravě a dalších okolnostech upozorňujeme, že si vyhrazujeme právo na změnu programu. Změnou programu se rovněž rozumí, že některá výše uvedená místa nemusíme navštívit vůbec. Uděláme však maximum, aby se tak nestalo.

V ceně je zahrnuto:

 • Doprava autobusem s TV, WC a klimatizací.

 • 3x ubytování v hotelu kategorie *** ve dvoulůžkovém pokoji.

 • 3x snídaně.

 • 3x večeře.

 • Služby průvodce po dobu poznávací části.

 • Pojištění CK proti úpadku.


U varianty s pobytem u moře je navíc v ceně zahrnuto:

 • 4x ubytování ve 3* hotelu (možné hotely - Detelina, Silver, Vezhen, Perunika, Tintyava - bližší info v sekci pobytové zájezdy do Bulharska).

 • 4x ALL INCLUSIVE program (snídaně, obědy, večeře formou bufetu, dopolední a odpolední snack, neomezená konzumace alko a nealko nápojů v době 10:30-22:30 - může se lehce lišit dle konkrétního hotelu) .

 • Služby českého delegáta během pobytové části.

 • Transfer linkovým autobusem Sofie - Varna při přesunu z poznávací na pobytovou část.

V ceně nejsou zahrnuty vstupy do objektů, lanovky a cestovní pojištění.

Vše důležité v bodech:

 • V den odjezdu (pátek) odjíždíme z Prahy až podvečer – v 18:00.

 • Postačí Vám pouze 3 dny dovolené!

 • Všechny tři noci ubytování zůstáváme ve stejném hotelu, ze kterého uskutečníme tzv. hvězdicové výlety. Není třeba tak každý den balit, vybalovat a měnit ubytování.

 • Při ubytování v hotelu je v ceně zájezdu vždy zahrnuta snídaně i večeře.

 • Zájezdem vás bude provázet český průvodce se základní znalostí bulharštiny (s největší pravděpodobností Ondra - to pro ty, kteří s námi již byli na poznávacím zájezdu Rumunska), nebo bulharský průvodce se znalostí češtiny. 

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Bulharsko - poznávací

Bulharsko Poznávací zájezd - s možností pobytu u moře

18.5. - 23.5.2018

Počet nocí: 5

Autokar

Polopenze

Více info od 7 980 Kč
Předcházející snímek
Následující snímek